WhatsApp Web Giriş 2024: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp ilk olarak akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulaması WhatsApp her geçen gün yeniliklerini artırmaya devam ederken kullanıcılarına masaüstü kolaylığını getirdi. 10 Mayıs 2016 tarihinde masaüstü cihazlar için WhatsApp Web geliştirildi. Pek çok işletim sisteminde kullanılabilen WhatsApp Web’e giriş en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. 

 

WhatsApp Web Giriş 

WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü veya Portal üzerinden WhatsApp’a giriş yapmak için telefonunuzu kullanarak QR kodunu taramanız gerekir.

Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.Android: Üç nokta ve ardından Diğer seçenekler’e dokunun.iPhone: WhatsApp’ta Ayarlar’a gidin.Bağlı Cihazlar’a dokunun.AndroidCİHAZ BAĞLA’ya dokunun. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.iPhoneCihaz Bağla’ya dokunun. iOS 14 ve daha yeni iOS sürümlerinde kilidi açmak için Touch ID veya Face ID özelliğini kullanın. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.Telefonunuzu kullanarak bilgisayarınızdaki veya Portal cihazınızdaki QR kodunu tarayın.İstenirse Bitti seçeneğine dokunun veya seçin.

WhatsApp Web QR Kodu ile Giriş

Android cihazlardan;

Bağlamak istediğiniz cihazda WhatsApp Web veya Masaüstü’nü açın.

Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.Ekranın köşesinde yer alan üç nokta butonuna basın.Diğer seçenekler > Bağlı cihazlar’a dokunun.CİHAZ BAĞLA’ya dokunun.Telefonunuzun kilidini açmak için:Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin.Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.

iPhone cihazlardan;

Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.WhatsApp’ta Ayarlar’a gidin.Bağlı Cihazlar’a dokunun.Cihaz Bağla’ya dokunun.iOS 14 veya daha yeni bir iOS sürümü kullanıyorsanız:Touch ID veya Face ID’yi kullanarak telefonunuzun kilidini açın.Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.

 

iCloud GirişiCloud Giriş 2024: Apple Kimliği ile iCloud’a Giriş Nasıl Yapılır?Haberi Görüntüle

Discord GirişDiscord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır? Haberi Görüntüle

Hotmail GirişHotmail Giriş Linki 2023: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemiHaberi Görüntüle

About the Author: Melek Demir

You might like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir