Facebook Hesap Açma 2024: Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Dünya genelinde 2 milyar kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Facebook 10 yıldır popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. Mark Zuckerberg ve oda arkadaşları tarafından kurulan Facebook dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran Facebook platformunu kullanmak ücretsiz. Ancak Facebook’a giriş yapmak için öncelikle kayıt olunması gerekiyor. Facebook hesap açma işlemi bilgisayar veya telefonlar üzerinden yapılabiliyor.

Facebook’a kayıt olmak için en 13 yaşında olma şartı bulunur. Hesap açarken telefon numarası veya aktif kullanılan e-posta adresine ihtiyaç duyulur.

Bilgisayardan Facebook Hesap Açma 2024

facebook.com adresine gidin ve Yeni Hesap Oluştur’a tıklayın.Adınızı, e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin.Kaydol’a tıklayın.Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekmektedir.

Android Telefondan Facebook Hesap Açma 2024

Facebook uygulamanızı açın ve Yeni Facebook Hesabı Oluştur’a ve ardından İleri’ye dokunun.Gerçek adınızı girin ve İleri’ye dokunun.Doğum tarihinizi seçin ve İleri’ye dokunun.Cinsiyetinizi seçin ve İleri’ye dokunun.Cep telefonu numaranızı girin ve İleri’ye dokunun. Bunun yerine bir e-posta kullanmak için E-posta Adresiyle Kaydol’a dokunun.Bir şifre oluşturun, İleri’ye ve ardından Kaydol’a dokunun.Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekmektedir.

iOS Telefondan Facebook Hesap Açma 2024

Facebook uygulamanızı açın ve Yeni Hesap Oluştur‘a dokunun.Kullanmaya Başla‘ya dokunun.Ekrandaki talimatları izleyerek adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin.Cep telefonu numaranızı girin veya E-posta adresini kullan‘a dokunun.Unutmayacağınız bir şifre oluşturun.Kaydol‘a dokunun.Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekmektedir.

 Facebook’a Giriş Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun tarayıcısından ya da bilgisayardan giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekrana kayıt olduğunuz e-posta adresiniz ya da cep telefonunuzla beraber şifrenizi yazdığınızda “Giriş yap” diyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.Telefonunuzdan giriş yaparken de Facebook uygulamasını açarak gerekli bilgileri girmeniz gerekir. “Giriş yap” dedikten sonra çıkış yapmadığınız sürece hesabınız açık kalır.

About the Author: Melek Demir

You might like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir